Join HireSitters.com now to:

 • Add job offers for free
 • Access a large database of sitters
 • Find the perfect match
Find a sitter

Add to favourites Maria Z.

Registered on 22 July 2014, active in last month

 • Female, Single, 66 years old, Poland, Łodź
 • Duration of stay: No preference
 • Over 5 years of experience
 • Spoken languages: Polish (Mother tongue)
 • Would like to work in: Austria, Belgium, Denmark, France, Germany, Ireland, Italy, Netherlands, Norway, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom
 • Looking for a job

About me

Jestem osobą energiczną, spokojną, ale stanowczą, Zrównoważona, lubiąca dzeci, empatyczna, Bardzo ważna jest dla mnie higiena, lubię czystość, porządek. Jesli chodzi o dzieci to znam wiele zabaw dla dzieci, stosowne do wieku i możliwości poznawczych dziecka. .

Hobbies and interests

Turystyka, jazda na rowerze, taniec, fotografia.

Experience with children

Mam kilkuletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi. Zajmowałam się dziećmi. w różnym wieku od 1 roku do 12 lat. Największa liczbą dzieci, którymi się zajmowałam to dwoje. Wychowałam też swoje dziecko-jedno, obecnie 32-letnie.

Profile details

 • Gender: Female
 • Age: 66 years old
 • Marital status: Single
 • Experience: Over 5 years of experience
 • Experience with disabled children: No

Other:

 • Non-smoker
 • Will take care of pets
 • Has driving licence

Employment options

 • Au pair placement

Childcare experience

 • 0-12 months old
 • 1-3 years old
 • 3-6 years old
 • 6-12 years old
 • older than 12 years old

Additional services

 • Light housework
 • Shopping
 • Laundry
 • Cooking
 • Can work in a single mother family
 • Can work in a single father family
 • Senior care

Education

 • Secondary

Udział w 10 topics

Niania w Szwajcarii 1 post Where to go for an aupair programme, 25.03.2018 13:44, ostatnia Content:

Jolanta Żmudzińska

Widzę po datach,że od dawna nikt nie gościł w tym temacie.Czy jest tu moze jakaś niania,która w przeciągu ostatniego roku czy troszkę ponad była w Szwajcarii?Ja obecnie własnie jestem od trzech tygodni i wpadam powoli w depresję chyba,sama niewiem.A dokładnie chodzi mi o okolice st.Gallens.

Depresja dopada ludzi wyjeżdżających. Nie ma znaczenia czy to Szwajcarja, Szwecja czy Holandia. Mnie nigdy się nie "zaszczyciła", ale wyjeżdżając zabezpieczam się lekami, tak na wszelki wypadek. Należy myśleć pozytywnie, cieszyć się, że mamy pracę, że mamy możliwość zwiedzić i poznać nowe otoczenie, inną kulturę, to dobrze nastraja. Ja zawsze, w dni wolne, dużo chodzę, jeżdżę na rowerze, fotografuję. Oczywiście nie zawsze są takie możliwości, ale wymyślam inne możliwości spędzenia czasu. Pozdrawiam

more »
Czy mogę nagrywać nianię? 2 posts Kawiarenka - pogaduszki o wszystkim, 12.03.2018 10:20, ostatnia Content:

Bożena R.

 

A mnie tam wsio rawno i tak bez kamery rozpoznam kiedy rodzice stosują przemoc psychiczną. Fizyczną...wiadomo, widać. Każdy kij ma dwa końce.

Dokładnie Pani Bożeno. Z przemocą fizyczną spotykam się rzadko, to już postęp, ale przemoc psychczna....

more »
monitorowanie i rejestracja za pomocą kamery pracy niani i pomocy domawej 9 posts Niania a finanse domowe, 22.10.2016 14:57, ostatnia Content:

Bożena R.Ja też tego nie rozumiem   Już kiedyś obiecałam sobie, że nie będę korespondować z anonimami, ale jakoś tak jest, że zawsze daję się wkręcić. Po raz kolejny moja ufność i szczerość zostały wystawione na próbę. Nie będę ujawniać „koleżanki”, może to jakaś chwilowa niedyspozycja albo kiepski żart  . Do „jeremiady” mi daleko ale uświadomienie sobie kim jest gabrysia l zabolało.

Tak, bo tylko o nianiach można tu źle pisać, o rodzicach nie, oni w końcu płacą i interes się kręci.
more »
jak należy mówic do dziecka aby zaczęło mówić? 1 post Zdrowie i rozwój dziecka, 19.06.2016 12:25, ostatnia Content:

AgataJa bym się za bardzo nie przejmowała. Każde dziecko ma swoje własne tempo rozwoju. Moja starsza córka dłużej się uczyła mówić i używała długo "własnych" słów. Młodsza ma teraz 2 lata i 2 miesiące. Mówi pełnymi zdaniami, używając czasów z prawidłową koniugacją. Nie ma reguły .

Ma pani rację. Pani mając dwójkę dzieci ma porównanie. Jednakowo rozmawiała poni z dziećmi, ale każde okazało się inne. Zawsze jak rozmawiam z opiekunem dziecka mówiąc, że ładnie dziecko już mówi, najczęściej słyszę "bo my do dziecka dużo mówimy". Są rodzice, którzy też dużo mówią do dziecka a dziecko nie mówi wcześnie, a jak mówi, to czasem nie wyraźnie. Myślę, że zależy to od gotowości dziecka. Oczywiście nie piszę tego by zniechęcić opiekunów do mówienia do dzieci, ale po to by się nie zniechęcali. A mówienie do dzieci być może i tak przyśpieszy rozwój mowy. A kiedy mowa jest nie wyraźna, można poćwiczyć z logopedą. Mojej znajomej, pani logopedy, dziecko zaczęło mówić nie wyraźnie, mimo, że mówiono do dziecka dużo i wyraźnie. Są różne przyczyny, często błahe. Zatem powodzenia i nie martwcie się zbyt wcześnie tym, że dziecko nie mówi, ważne,by rozumiało.
P.S Moje dziecko zaczęło wyraźnie mówić, zanim dobrze zaczęło chodzić (1 rok 2-3 miesiące. I mówiło bez przerwy (jeśli nie spało) do 6 roku życia. Jest to czas kiedy dziecko najpierw mówi później myśli (moja głowa pulsowała, chociaż był moim największym skarbem). Było nawet, na pięć minut, zamykanie się w łazience- stał pod drzwiami i mówił, ale głos nie dochodził tak wyraźnie i mój mózg odpoczywał chwilę. Korzyści z tego też były, bo nawet jak był w drugim końcu mieszkania ciągle do mnie mówił i zawsze wiedziałam gdzie jest i co robi, czy jest bezpieczny, zwłaszcza kiedy był jeszcze malutki. Ja w kuchni mogłam gotować, rozmawiając z nim (chociaż ciężko było się skupić i różnie to wychodziło).  Po pójsciu do szkoły nieco się zmieniło, bo zaczął najpierw myśleć później mówić. Jeszcze dużo przed wami rodzice, życzę wytrwałości.

more »
Uwaga na maile podszywającej się pod HireSitters.com 1 post What's new on hireSitters.com?, 17.06.2016 19:21, ostatnia Content:

To nie wiem czy dobrze zrobiłam, odpisując na maila. Właśnie Danielrashford. Też mi się wydawało dziwne, ale dopiero później zauważyłam, że wynagrodzenie podane 500 Funtów na tydzień. (wcześniej myślałam że na miesiąc). Na szczęście odpisałam, że nie znam angielskiego. Poza tym nic więcej nie wysłałam. 

more »
Czy jezeli mielismy z portalu okropna osobe, to powinnismy ludzi przestrzec i napisac co sie stalo? 1 post Tips and hints, 09.07.2015 21:46, ostatnia Content:

Całkowicie się z Panią zgadzam. Z tą uczciwocią bywa różnie i dotyczy to obu stron. Natomiast Opiekunki i Rodzice to obcy sobie ludzie, różne charaktery. Potrzeba dużo kultury, zrozumienia, tolerancji, oraz wzajemnego zaufania, by móc współpracować, w tak ważnej kwestii jak opieka i wychowywanie dzieci. Długo pracuję jako opiekunka i miałabym sporo do powiedzena, ale kończę na tym.
Życzę dobrej współpracy dla dobra dzieciaczków.
Maria Z. 

more »
dziwne zachowania i klamstwa Niani 1 post Od czego zależą poszukiwania, 22.01.2013 21:46, ostatnia Content:

Wiele postów napisano na temat jednej niani, pomocy domowej czy jakiejś innej. 
Ponieważ wypowiadają się tu mamy i nianie, mam nadzieję otrzymać jakieś skuteczne porady.
Otóż opiekuję się bardzo agresywnym ponad pięciolatkiem. Pierwsze miesiące opieki były koszmarem, bił czym popadnie, miałam siniaki na rękach i nigach. Oczywiście jak zorientowałam się w praktykach byłam przygotowana na atak, udawało mi się unikać ciosów. Oduczyłam go stopniowo takiego zachowania, przyzwyczaił się do mnie, nie chce, żebym odeszła, choć mama nie jest ze mnie zadowolona. Uspokoił sie, coraz lepiej zaczęliśmy się dogadywać, aż tu nagle pewnego dnia wymierzył mi cios w twarz uszkodził zeba. Stało się tak, ponieważ nie spodziewałam się już tego po nim. Wiem, że agresja u dzieci bierze sie z róznych powodów, niby je znam, ale do końca nie wiem co robić w takich przypadkach. Oczywiści nigdy nie podniosłam ręki na dziecko, ale tym razem szarpnęłam, było mi wstyd, że tak się zachowałam. Co robić w takich przypadkach? Jak zapobiegać takiej agresji?

more »